Školková olympiáda

Jak jsme se proměnili v Sáblíkové, Jágry, Moravce a Soukalové

Celý svět žil olympiádou v Soči, sportovci předváděli úžasné výkony, sbírali medaile i rekordy, a protože i my jsme hraví, stali se z nás na pár dnů olympionici.

Začali jsme povídáním si o olympijských hrách - co jsou, co znamenají,kde a jak často se konají, jaké jsou jejich symboly, co je to být fair. Povídali jsme si o barvách a symbolice jednotlivých olympijských kruhů, co je to maskot. Děti si vybarvily omalovánky maskotů, vyrobily si vlajky, které použily při fandění.

Společně jsme si prohlíželi noviny a časopisy, povídali si o sportovcích - jejich jménech, který sport dělají, co k němu potřebují. Vytvořili jsme koláž olympijských sporotvišť, děti malovaly sportovce, vybarvovaly omalovánky sportovců.

Každá den probíhaly "tréninky" - rozcvičky, cvičení v překážkové dráze. Pak to vypuklo-třídní OH byly tady. Děti si předávaly pochodeň, slavnostně nastoupily na seřadišti - rozsvítili jsme olympijský oheň, proběhly sliby sportovců i rozhodčích. Oblékli jsme si české dresy nebo oblečení v národních barvách a fandili výkonům kamarádů. Závodili jsme v lyžování, biatlonu, skocích na lyžích, krasobruslení a hokeji. Nakonec byly předány medaile. Svým ledovým dechem jsme zhasli olympijský oheň a naposledy si řekli třídní pokřik.

My jsme malí sportovci,

ničeho se nebojíme,

na bruslích a na lyžích

hrozně rádi závodíme.

HURÁ!